عمر مفید ساختمان در ایران چند سال است؟

[ad_1]

باشگاه خبرنگاران جوان: مجید کیان پور در گفتگو با خبرنگار با اشاره به اینکه پایین بودن عمر مفید ساختمان‌ها در واقع ضربه به اقتصاد کشور است، اظهار داشت: این تخریب و نوسازی هدر رفت اموال کشور است و هر چقدر سعی کنیم تخریب کمتر و نوسازی بیشتر شود، نشان از این است که روی کیفیت در حال فعالیت هستیم.

وی در ادامه افزود: تخریب کمتر ساختمان‌ها نشان دهنده موفقیت بیشتر در این برهه است و هراندازه که عمر مفید ساختمان بالای ۱۰۰ سال برود، می‌توانیم با کشور‌های اروپایی برابر شویم.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در کشور‌های اروپایی ساختمان‌هایی که بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شده‌اند را  نوساز می‌گویند.

کیان پور در ادامه افزود: ساختمان‌هایی که قبل از جنگ ساخته شده  با قدمتی ۸۰ الی ۹۰ سال، نیاز به مرمت و نوسازی دارند و جزو ساختمان‌های فرسوده قلمداد می‌شوند، با این تفاسیر باید سعی کنیم عمر مفید ساختمان‌ها را  به بیش از ۱۰۰ سال برسانیم.

وی در خصوص حضور تعاونی‌ها در ساخت وساز یادآور شد: حضور تعاونی‌ها خوب است، اما باید در قالب شرکت‌های تعاونی انبوه سازان و یا مجریان ذی‌صلاح صورت گیرد و تحت نظارت ماده ۳۵ نظام مهندسی ساختمان، کار کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *