هزینه هزارمیلیاردریالی دولت یازدهم برای ساخت مراکز بهداشتی مازندران

[ad_1]

انتشار: چهارشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۳:۲۰:۲۱ |

کد خبر: 84815 |

بازدید: |

بدون دیدگاه

چاپ این مطلب
ارسال این مطلب

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در دولت تدبیر و امید یکهزار و ۶۴ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی و شهری استان هزینه شد.

دکتر قاسم جان بابایی افزود : در دولت یازدهم ۲۱۹ خانه بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی و شهری مازندران احداث شد.
وی هزینه ساخت این مراکز بهداشتی را افزون بر ۷۸۰ میلیارد ریال اعلام کرده است.
وی اضافه کرد : همچنین در این مدت ۲۹۳ مرکز بهداشتی و خانه بهداشت شهری و روستایی بازسازی و نوسازی شد که برای این طرح ها نیز ۲۸۴ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه وزارت بهداشت و درمان در قالب تحول نظام سلامت هزینه شد.
دکتر جان بابایی اظهارداشت : با کمک مالی و اعتباری دولت تدبیر و امید برای نخستین بار تمام ساختمان های مراکز بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاها در تملک دانشگاه علوم پزشکی مازندران درآمد.
به گفته وی تا پیش از دولت یازدهم افزون بر ۸۰ درصد از ساختمان مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت شهری و روستایی به صورت استیجاری در اختیار دانشگاه قرار داشت.
* رتبه اول مازندران در جشنواره عمران سلامت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که براساس بررسی وزارت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی این استان به دلیل افزایش ساخت و ساز در حوزه بهداشت و درمان در جشنواره عمران سلامت رتبه اول کشور را کسب کرد.
در دولت تدبیر و امید در مجموع سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریال برای سلامت مردم مازندران هزینه می شود که این اعتبار ۳ برابر بودجه عمران مصوب سال ۹۵ و ۷ برابر بودجه عمرانی تخصیصی سال قبل است.
مازندران ۳ میلیون و ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۳ درصد در روستاها و مابقی در شهرها سکونت دارند.ایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com

شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷

tabligh-site1

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *