وضعیت فوق‌العاده در فرانسه تمدید شد

[ad_1]

خبرگزاری ایلنا: ارلمان فرانسه برای ششمین بار لایحه تمدید وضعیت فوق‌العاده در این کشور را تا اول نوامبر با اکثریت آراء تصویب کرد.

این لایحه با ۱۳۷ رای موافق و ۱۳ رای مخالف تصویب شد.

بدین ترتیب مردم فرانسه که در سال ۱۹۵۵ با ۱۲ ماه حالت فوق العاده٬ طولانی‌ترین دوره وضعیت فوق‌العاده را داشته‌اند، این بار با ۲۳ ماه پی در پی در حالت فوق‌العاده به‌سر خواهند برد.

وضعیت فوق‌العاده در فرانسه پس از حملات تروریستی ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ که منجر به جان باختن ۱۳۰ نفرشده بود، به اجرا گذاشته شد.

این وضعیت در روزهای ۲۶ نوامبر ۲۰۱۵ و ۲۶ فوریه ۲۰۱۶ توسط مجلس برای سه ماه تمدید شد.

در چارچوب مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا (EURO ۲۰۱۶) که سال گذشته در فرانسه برگزار شد حالت فوق‌العاده دوباره تمدید شد و تا ۲۶ ژوئیه ادامه یافت. این وضعیت که قرار بود در این تاریخ خاتمه یابد پس از حملات تروریستی در ۱۴ جولای در شهر «نیس» فرانسه که در آن ۸۴ نفر جان خود را از دست دادند تا ۱۵ دسامبر تمدید شد.

فرانسه که به دلایل اقدامات تروریستی و ​​تهدیدات امنیتی ترجیح داد تا انتخابات ریاست‌جمهوری را در حالت فوق العاده برگزار کند، سال قبل نیز برای پنجمین بار متوالی وضعیت فوق‌العاده را تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۷ تمدید کرد.

اختیارات جدیدی که در چارچوب وضعیت فوق‌العاده به دولت داده شده شامل تفتیش خانه و یا محل کار بدون دستور قضائی، بازرسی و کنترل افراد با کوچکترین ظن، بازرسی از موبایل و رایانه‌ها و کپی گرفتن اطلاعات آن برای جستجو، تعقیب ۲۴ ساعته شهروندان از طریق دوربین‌های مداربسته و در دور جدید این قانون‌ها، اختیار تعبیه دستگاه‌های شنود در خانه، محل کار و یا اتومبیل مظنونان است.


http://elat.ir/?p=320905

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *